Вие имате прво да ја знаете вистината

Ви требаат пинцети и ПАРАЦЕТАМОЛ: Ова е најдобриот начин да ги исчистите дамките од железо

Многу луѓе мислат дека нивните пегли „не можат да се спасат“ кога ќе се појават црни дамки, па се чини дека најлесниот чекор е едноставно да ги фрлите и да купите нова. Многумина сметаат дека ова е легендарен „изум“ бидејќи повеќе не мора да менуваат пегли секогаш кога ќе поцрнат

Овој трик го објавила една девојка на мрежата „ТикТок“, а нејзиниот татко ја натерал да го објави ова видео. За чистење е потребна само една таблета парацетамол, а процесот трае само неколку минути.

Потребна ви е пинцета, или клешта и таблета парацетамол. Не заборавајте да ја загреете пеглата. Неопходно е да се загрее пеглата, да се земе пинцета и таблета парацетамол, со кружни движења потребно е да се помине преку „изгорените“ делови од таблата.

Луѓето беа воодушевени што некој конечно ја откри тајната како да се исчистат изгорените делови. Оние кои го пробаа овој трик, ги споделија своите впечатоци со луѓето на Интернет.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!