Вие имате прво да ја знаете вистината

Дино Мерлин во Италија фотографиран со фаталната бринета која сите многу добро ја познавате (фото)

Еве кој му правел друштво

Со бело-сивка брада, очила за сонце и опуштена облека, тешко е да се препознае Дино Мерлин. Меѓутоа, бидејќи фаталната белграѓанка со заедничката фотографија оставила белешка “мојот живот е Швајцарија, некој посебен“, тоа беше доволно за да се реши загатката – кој е со неа на сликата.

Дека светот е едно големо село во кое сите се познаваат докажа и Соња Вуксановиќ така што шетајќи низ Италија “налета“ колегата на колегата нејзиниот поранешен сопруг Ацa Лукас. 

Дино Мерлин, како вистинска музичката ѕвезда претходната вечер одржа прекрасен концерт во Порторож, град на словенечкото крајбрежје, а веќе следниот ден со капа на главата, како вистински турист, се упати кон соседна Италија.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!