Вие имате прво да ја знаете вистината

Дијамант на отворено море: Стела Дел Студ е суперјахта од 110 милиони долари

Италијанското студио Gabriele Teruzzi Yachts & Design го претстави концептот на суперјахта инспирирана од познатиот дијамант Картие „Southern Star“ (128 карати). Стела Дел Студ има хелиодром, кино, базени, луксузни апартмани и други објекти, а неговата вредност е 110 милиони долари.

Надворешноста на садот е покриена со стаклени панели кои рефлектираат светлина, како вистински дијамант на отворено море. Луксузниот ентериер вклучува велнес центар (сала за масажа, теретана, сауна) и Аква соба (бар, џакузи, кревети за релаксација).

На предната палуба, блиску до хелиодромот, има надворешен базен и простор за забава, додека палубата за сончање (300 квадратни метри) има огромен базен налик на водопад, пренесува New York Post.

ВИП апартмани

До горната палуба се пристапува преку спирални скали, каде што се наоѓаат надворешната трпезарија и бесконечното џакузи. Палубата на мостот е посветена на апартманот на сопственикот, кој има две бањи со џакузи, гардероба, спална соба (аквариум на таванот) и канцеларија со златни скулптури.

Има осум ВИП кабини со интегрирани тераси и салон за пијано, додека целиот ентериер е уреден во стилот на Арт Деко. Како би изгледала Стела Дел Студ во полн сјај, погледнете во следниот прилог:

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!