Вие имате прво да ја знаете вистината

ЗА ЖАЛ СЕ БУДАМ САМA, OЧИТЕ НИКОГО НЕ БАРААТ! Карлеуша 6 месеци се обидуваше да го спаси бракот со Душко, уште во јуни наговестуваше развод ! (фото)

Јелена Карлеуша шест месеци се обидувала да го спаси бракот со сопругот Душко Тошиќ , дознава Курир од извор близок до семејството Тошиќ.

Имено, по семејниот инцидент на Божиќ годинава, кога Душко наводно ја плукнал, а потоа и удрил шлаканица на пејачата, за што бил и приведен, Јелена на секој можен начин се обидела мирно да ги надмине сите брачни несогласувања заедно со сопругот, но не успеала. .

И покрај сите проблеми што ги имале и, како што велат упатените, турбулентната врска, таа дала се од себе да ја одржи својата заедница во живот. Но, Душко бил цврст во одлуката да се разведе, па кога сфатила дека раскинувањето меѓу нив по 14 години е неизбежно, ЈК се помирила со ситуацијата.

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ

Дури и нејзините најверни обожаватели кои присуствуваа на нејзините настапи во последниот период можеа да забележат дека Јелена страда и дека борбата за опстанок на бракот остави трага на неа. Таков случај се случи и на нејзиниот концерт во еден клуб во Загреб на почетокот на јуни, не многу долго откако таа и Душко се договорија да го прекинат бракот.

Тогаш, според извор кој бил присутен на настапот таа вечер, Јелена, пред да ја отпее една од нејзините најемотивни песни „Silent killer“, на почетокот на песната, со тажен и расплакан глас го кажала зборот „за жал“, која не е дел од песната на текстот на оваа балада.

– “И за жал… сама се будам, очите никого не бараат…“ – пееше тогаш Карлеуша, а никој од присутните не можеше ни да претпостави дека тогаш индиректно ја опишува семејната драма низ која минувала. што беше само пред еден месец неколку дена подоцна резултираше со нејзината објава за развод.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!