Вие имате прво да ја знаете вистината

НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ПОГОДИ КОЛКУ ГОДИНИ ИМА ОВОЈ КИНЕЗ? Никој не сака да му даде работа, а тој има огромен проблем: Само сака нормален живот!

27-годишен маж од Кина се бори да најде работа поради неговиот младешки изглед.

Мао Шенг, од провинцијата Гуангдонг, со години бил одбиван на интервјуа за работа бидејќи изгледа како мало дете. Тој веќе беше отфрлен од неколку компании поради сомневање дека работи како владин агент и дека го користи својот младешки изглед за да ги разоткрие компаниите кои ги злоупотребуваат законите за детска работа.

27-годишникот раскажал како тој и неговиот пријател еднаш аплицирале за работа во иста фабрика, но менаџерот решил да го вработи само неговиот пријател.

Мао ја изрази својата фрустрација што не може финансиски да го поддржи својот татко, кој неодамна доживеа мозочен удар. Исто така, сподели и личните карти за да покаже дека е роден 1995 година.

Неговата објава стана вирална, а Мао стана познат поради тоа. На крајот, неколку компании навистина му понудиле работа, а Мао во ново видео објави дека прифатил една од понудите. Сега таа се надева дека ќе заработи доволно пари за да го поддржи неговиот татко и неговото закрепнување. Тој додаде дека со нетрпение го очекува фактот дека сега ќе биде полесно да се најде девојка и да се основа семејство.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!