Вие имате прво да ја знаете вистината

ОВАА ПЛАЖА Е СЕКОГАШ Е ПОЛНА, ЛЕЖАЛКА ЧИНИ 100 ЕВРА: Туристите бараат место повеќе и не се бунат да платат – Се резервира 3 дена однапред (фото)

Некои од најскапите плажи на Јадранот се секогаш полни, па и оваа година треба да резервирате лежалки неколку дена однапред доколку сакате да уживате во некоја од нив.

Цените на лежалките на плажите секоја година се во центарот на вниманието, па иако сезоната е послаба годинава во Црна Гора , некои од најскапите плажи на Јадранот се секогаш полни. И треба да ги резервирате денови однапред.

Доколку сакате да уживате во луксузниот комплекс Портонови, потребно е да одвоите 100 евра за првиот и вториот ред лежалки покрај море, 60 за третиот ред и 50 евра за четвртиот ред за еден ден. Иако многумина ја сметаат оваа цена висока за нашите стандарди, плажата е секогаш полна, а лежалките треба да резервирате 3-4 дена однапред. Плажата е песочна, лежалките се доволно оддалечени за да ви дадат чувство на приватност.

Покрај плажата Портонови, популарна е и плажата Вирту, која припаѓа на луксузниот хотел Хома. За балдехин треба да потрошите 150 евра, додека комплет лежалки чини 75 евра.

Во Каменари има и плажа Бокаса. Таа е дел од хотелот Casa del Mare Mediterraneo и како и со сите други плажи, треба да го резервирате неколку дена пред да планирате да го посетите. Цената на лежалките на оваа плажа не е превисока, околу 30 евра за комплет, но за балдахин треба да потрошите 100 евра. Плажата е позната по дрвените молови, прекрасниот поглед и совршената храна.

Една од најлуксузните е плажата Дукљански Вртови, каде што треба да платите 250 евра за комплет лежалки. Доколку сакате нешто повеќе од лежалки, море и чадори, постои комплет за плажа, кој вклучува шише шампањ, четири литри вода и чинија со овошје. За вакво уживање потребни ви се 450 евра. Малку полуксузен пакет на оваа плажа, означен со премиум, значи цифра од 500 евра, само за полуксузни лежалки, но доколку сакате и шампањ, вода, остриги и пакет за дома, треба да потрошите 1.000 евра за ден.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!