Вие имате прво да ја знаете вистината

„ПАРАДАЈЗ ТУРИСТ“ СО ПОРШЕ! Шок на плажата, дали е можно ова да го ставил на автомобил од 200.000 евра (ФОТО)

Секоја година за време на летните одмори, туризмот со домати е една од главните теми за кои се расправа на Балканот. Додека некои јадат паштети и сендвичи на плажа, направени од храна што ја донеле од дома, оние со подлабок џеб уживаат во рестораните и хотелите – и постојано ги критикуваат вторите.

Но, во овој случај, се чини дека некој со подлабок џеб сепак решил да биде “домат турист”. Сликата која се појави на социјалните мрежи изненади многумина. На сликата се гледа скап автомобил “порше”, вреден околу 200.000 евра (поточно 173.241) и шатор на него, што би значело дека тој што е сопственик на автомобилот, иако веројатно може да си дозволи да летува во хотел, всушност го поминува летото како што тој сака и ужива.

На Фејсбук страницата Live from Greece, некој ја сподели оваа фотографија со членовите на групата, а под неа започна лавина од коментари. Некои беа воодушевени што и покрај тоа што човекот има пари, тој всушност прави што сака без разлика на парите, а многумина беа изненадени.

Вака велат: “Луѓе кои знаат да уживаат”; “Следната година и јас ќе го правам истото”; “Колку што можам да видам, паметните луѓе ги нарекуваат ‘домат туристи'”. “А на кои паметни луѓе им е гајле како размислуваат глупавите луѓе”, “Па, тоа е еден од нашите, гастарбајтери”, “Тоа се вика турист што сака да ужива во природа, а не да игра оро во Паралија”, “Па кој има порше и пари да купи шатор на покривот, не игра оро и не оди во Паралија”, “Или се плаши од лавови, или се плаши да некој да не му го изгребе неговото Порше”, беа само дел од коментарите.

Еден од коментарите што беше особено изненадувачки беше дека во некои земји кампувањето се смета за луксуз и дека е поефтино да се земе соба отколку камп, а дека овој шатор од сликата е прилично скап.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!