Вие имате прво да ја знаете вистината

ПУТИН И КАДИРОВ ИМАЛЕ ИТЕН ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР: Ова е следната цел

Според прес-секретарот на рускиот лидер, за време на средбата страните ја анализирале ситуацијата во Чеченија.

Рускиот претседател Владимир Путин разговараше со лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров за социјалниот и економскиот развој на републиката, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Во разговорот, тие се фокусираа на следната цел развој на економската состојба и подобрување на животот во Чеченија. 

– Претходната вечер, по руско-турските преговори, Путин оствари работна средба со лидерот на Чеченската Република Рамзан Кадиров – рече Песков.

Владимир Путин ден претходно во Сочи разговараше со неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!