Вие имате прво да ја знаете вистината

Салма Хајек за новиот филм со Анџелина Џоли: „Имаше двоумење“

Не ретко се раѓа големо пријателство меѓу актерите, што е случај и со двете големи холивудски актерки Салма Хајек и Анџелина Џоли.

Тие двајца негуваат долгогодишно пријателство, а сега се случи да работат заедно на нов филм. Салма Хаек неодамна во едно интервју ја пофали Анџелина Џоли, опишувајќи ја како најдобра режисерка со која соработувала.

– Анџелина е веројатно најдобриот режисер со кој сум работел, а сум работел и со некои прилично добри. Отсекогаш ја сакав како режисер, но мислам дека ова може да биде нејзиниот најдобар или еден од најдобрите филмови – вели Хаек за Џоли, која режирала пет играни филмови, пренесува People. Станува збор за драмата „Без крви“, која нема закажан датум за објавување, а е работена според романот на Алесандро Барик.

Хајек размислувала дали сака да работи со добар пријател пред да ја прифати улогата.

– Секогаш постои двоумење: дали сега го ставам во опасност моето пријателство? И тогаш се случи да има сосема друго ниво на почит – искрена е Салма.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!