Вие имате прво да ја знаете вистината

САД: Во експлозија во дата-центарот на „Гугл“ повредени 3 лица

Тројца електричари се здобиле со значителни изгореници

Во експлозија во дата-центарот на „Гугл“ во американската сојузна држава Ајова што се случи доцна синоќа повредени се три лица, пренесува Агенција Анадолија (АА).

Тројца електричари се здобиле со значителни изгореници, изјавија од полицијата и од „Гугл“ за веб-страницата за вести СФГЕЈТ (SFGATE).

„Гугл“ има 14 дата-центри во САД и вкупно 23 низ целиот свет, според компанијата.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!