Вие имате прво да ја знаете вистината

Манчини ги прогласи фаворитите за освојување на Серија А во сезоната 2022/23

Селекторот на Италија, Роберто Манчини зборуваше за неговите очекувања за сезоната 2022/23 во италијанскиот шампионат.

Фудбалскиот стручњак верува дека Милан, Интер и Јувентус ќе конкурираат за трофејот во Серија А.

Милан имаше тивко лето, но има простор да расте. Леао може да стане уште подобар. Истото важи и за Тонали. Кога сме кај Интер, Лукаку прави голема разлика во Италија. Алесандро Бастони може да стане одличен дефанзивец, но треба да работи за тоа, го цитира Манчини „La Gazzetta dello Sport“.

Италијанскиот шампионат за сезоната 2022/23 започнува на 13 август.

Милан победи минатата сезона под водство на тренерот Стефано Пиоли. 

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!