Вие имате прво да ја знаете вистината

МИСТЕРИОЗНА СМРТ НА АКТЕР И НА НЕГОВАТА СОПРУГАТА! Соседите го опишаа УЖАСОТ, застрашувачки снимки покажаа дека и двајцата паднале од 6-ти кат!

На снимката од камерите се гледа дека Орнела прва паднала на земја, а неколку секунди подоцна и нејзиниот сопруг!

Мистериозната смрт на албанскиот актер и неговата сопруга во Бронкс ги запрепасти сите! Флоринд Белиу (35) и неговата сопруга Орнела Шехи (28) загинале откако паднале од шестиот кат од зградата. Полицијата ја прегледала снимката, а на неа се гледа како Орнела прво паѓа на земја, а потоа Флоринд неколку секунди подоцна. Полицијата истражува дали можеби имало знаци на насилство, пишува New York Post.

Актерот и неговата сопруга беа пронајдени во дворот на зградата во Бронкс во саботата, на 6 август околу 9 часот наутро и беа прогласени за мртви 10 минути подоцна, откако беа идентификувани од пријателите и соседите. Нивните две деца плачеле по падот на Орнела, велат соседите. Наводно, во станот не е пронајдена проштална порака, а додека се чекаат резултатите од обдукцијата, полицијата ги истражува сите можности за оваа трагедија.

Неколку соседи го опишаа актерот како „бесен“ човек, а еден полициски извор изјави за ,,Пост” дека можеби страдал од ментално растројство. „Во станот има знаци кои покажуваат дека не било сè во хармонија, како да не решиле само да ги остават децата и да скокнат“, рекол изворот. Еден сосед рекол дека актерот славел роденден на денот на трагедијата.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!