Вие имате прво да ја знаете вистината

ОСУДЕН РУСКИ ШПИОН! Пренесувал клучни информации во Москва – вака се камуфлирал и ја измамил украинската војска!

Судот во Киевската област денеска осуди руски шпион на 15 години затвор!

Судот во Киев денеска осуди руски шпион на 15 години затвор. Станува збор за „обичен“ жител на регионот Киев кој наводно на руската армија и’ ја открил точната локација на украинските одбранбени пунктови, локациите на противвоздушните ракети, распоредувањето на воена опрема на фронтовите низ Украина.

Да потсетиме, денес се случи најдлабокиот напад досега на територијата која е под руска „окупација“. Русија подготвува одмазда доколку се покаже дека Украина е навистина одговорна за тој напад, јави дописникот на „Би-Би-Си“ од Москва, Вил Вернон.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!