Вие имате прво да ја знаете вистината

Холандија го легализираше сексот во градски парк

Сексот на јавно место е забранет во повеќето земји и казните се строги, иако некои сè уште се обидуваат да бидат бунтовни. Холандија, која има еден од полибералните закони за ова прашање, сега дозволи секс во еден парк, Vonnedlpark, кој го посетуваат над 10 милиони луѓе годишно. Тоа беше одобрено во 2008 година и тогаш беше нагласено дека тие можат слободно да имаат секс се додека „го собираат ѓубрето по себе и никогаш не го прават тоа во близина на детски игралишта“, како што рече холандскиот политичар Пол Ван Грикен.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!