Вие имате прво да ја знаете вистината

ВО ЦРНА ГОРА НЕМА ФУДБАЛ ПОРАДИ ТРАГЕДИЈАТА: Фудбалскиот сојуз им изрази сочувство на сите жртви на Цетиње

По страшната трагедија во Цетиње и масовното убиство, Фудбалскиот сојуз на Црна Гора соопшти дека согласно прогласениот Ден на жалост, сите натпревари ќе бидат одложени.

„Фудбалскиот сојуз на Црна Гора донесе одлука за одложување на натпреварите кои според распоредот на натпреварите требаше да се одиграат в сабота и недела, со оглед на тоа што во Црна Гора е прогласен Ден на жалост“, се наведува во соопштение на Здружението на чело со Дејан Савиќевиќ.

„Натпреварите од четвртото коло на Meridianbet 1st CFL ќе се одиграат во вторник на 16 август, додека натпреварите од 1. коло од Втората лига на Црна Гора ќе се одиграат во среда на 17 август. Термините на натпреварите на Младинската и кадетската лига ќе бидат објавени подоцна. Фудбалскиот сојуз на Црна Гора изразува жалење за трагичниот настан што се случи во Цетиње и упатува искрено сочувство до семејствата на сите жртви“, се вели во истото.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!