Вие имате прво да ја знаете вистината

ЗАРАБОТУВАШЕ ПО 20.000 ЕВРА ЗА НАСТАП, ИМАШЕ 3 КОЛИ И ЈАХТА, ПОТОА ИСЧЕЗНА! Во 90′-тите беше главен на сцената, а денес живее вака!

Игор Тодоровиќ или попознат како Doktor Iggy беше на врвот на славата. Во деведесеттите пливаше во пари, а денес живее скромен живот и ги избегнува камерите. Пеачот сè уште настапува со Тања Банѓур со која ги сними најголемите хитови, но повеќе не ужива во луксуз.

„Не сум официјално вработен, но почнав приватен бизнис со пријател. Живеам скромно, важно ми е да имам за основните потреби и за скијање. Штом помине пандемијата ќе продолжиме да настапуваме.

И Тања сфатила и дека не може да живее само од музика, па започнала приватен бизнис.

„Покрај нашите музички ангажмани, јас и Иги имаме дополнителни работни места. Сопственик сум на маркетинг агенција, имам и свој проект за здравјето на нацијата. Имам три деца и сопруг, така што имам многу обврски. “ изјави пејачката во емисијата „Ami G Show“.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!