Вие имате прво да ја знаете вистината

Морничави сцени во Вирџинија: Автобус влетал во ресторан и го запалил! Има најмалку 14 повредени! ВИДЕО

Најмалку 14 лица се повредени во петокот вечерта откако возило удрило во паб во Арлингтон, Вирџинија, предизвикувајќи пожар во објектот, соопшти полицијата.

Осум лица се префрлени во болници — четворица од нив тешко повредени — а на шест лица им била укажана помош на местото на настанот и се ослободени, соопшти полицискиот оддел на округот Арлингтон.

Несреќата се случила во ирскиот паб и ресторан Four Courts во блокот од 2000 година на булеварот Вилсон, соопшти полицијата.

Пожарот на конструкцијата е изгаснат, се вели во твит од противпожарната служба на округот Арлингтон. Градежните инженери „ја процениле структурата и утврдиле дека е структурно здрава, но не може повторно да се насели“, соопшти полицијата во Арлингтон на социјалните мрежи. Истрагата за несреќата е во тек, соопшти полицијата.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!