Вие имате прво да ја знаете вистината

ОПАСНИ ЗАКАНИ ОД ПРИШТИНА: Аљбин Курти чкрапа со оружјето! Претседателот Вучиќ откри дека се подготвува ликвидација на Србите на север

Од Приштина доаѓа нова закана, која е најголема досега! Српскиот претседател Александар Вучиќ откри дека „подготвуваат ликвидација на српскиот народ на север“, но ги предупредува да не го прават тоа.

– Не убивајте луѓе! Ни треба мир и стабилност. Нема да убиеме никого – порача претседателот Вучиќ.

За тоа време претседателот на привремените институции во Приштина Аљбин Курти не ги крие своите спротивставени намери, но ги заменува тезите со тврдењето дека Белград е тој што води агресивна политика. Уште повеќе, тој во интервјуата наведува дека постои висок ризик од конфликт со Србија.

Можни ли се нови конфликти во јужната српска покраина? Зошто меѓународната заедница не реагира и не го воздржува Курти? Дали Соединетите Американски Држави ќе се вклучат повеќе во дијалогот меѓу Белград и Приштина, како што сугерираат американските конгресмени?

Ова се прашања на кои целата јавност очекува одговор.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!