Вие имате прво да ја знаете вистината

СТРАМ НА ВЕКОТ ЗА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД! Што е ова, ШТО СЕ СЛУЧУВА? Роналдо и славниот клуб посрамотени за половина час!

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед гостуваат кај Брентфорд во 2. коло од англиската Премиер лига. По првото полувреме резултатот беше 4:0 за Брентфорд. Стрелци беа Да Силва во 10. минута, Јенсен во 18. Ми во 30. и Мбемо во 35. минута.

Неверојатно е во каква агонија се наоѓа славниот клуб и какви понижувања доживува на почетокот на сезоната. По колапсот против Брајтон во првото коло на домашен терен (1:2), следеше уште поголем дебакл.

Првата ѕвезда на тимот Кристијано Роналдо сака да го напушти клубот, но засега не најде соодветен ангажман. Новиот тренер Ерик Тен Хаг ќе има пеколна сезона.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!