Вие имате прво да ја знаете вистината

ГРЧКАТА БОЖИЦА ЈА ПОЛУДЕ ИТАЛИЈА! Тео е голема навивачка на ПАОК, но кога го облече дресот на Венеција настана хаос во Италија ФОТО

Фудбалскиот клуб Венеција можеби не ги испишува најпознатите страници од својата историја на теренот, но затоа маркетингот на клубот, народски кажано, растури.

Членот на Серија Б ја ангажираше грчката манекенка Теописти Пурлиотопулу да ги промовира новите дресови.

Не требаше долго да се чекаат резултатите. Преку ноќ буквално цела фудбалска Италија, па и пошироко, почна да зборува за оваа соработка.

Секако, грчката убавица е во преден план. Тео со спорт се занимава уште од детството, а освен со пливање, таа е и голем фан на ПАОК . Затоа што целото нејзино семејство и роднините ги поддржуваат црно-белите од Солун.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!