Вие имате прво да ја знаете вистината

Навивачи со фантомки ги понижија фудбалерите на Партизан – Барале од нив да ги соблечат дресовите и да пеат против управата, го нападнале и капитенот (видео)

По натпреварот против АЕК, шокот и елиминацијата од Лига Европа се претвори во понижување на фудбалерите на Партизан.

Црно-белите одиграа 2:2 на реваншот во Хумска, што не беше доволно за да се надополнат 1:2 со Кипар.

По завршувањето на натпреварот играчите дојдоа на јужната трибина каде од нив беше побарано да пеат против управата, како и да ги соблечат дресовите. Еден од навивачите влезе во клинч со капитенот Слободан Урошевиќ.

Фудбалерите на Партизан преку соопштение демантираа дека навивачите ги малтретирале по елиминирањето од квалификациите за Лигата на Европа, иако доказите во форма на снимки велат поинаку.

Навивачите збеснаа од новиот неуспех, скандираа против управата, го “поздравија” тренерот Илија Столица, кој е веќе поранешен, а играчите се “построија” на атлетската патека пред јужната трибина.

Во еден момент дошло до физички контакт меѓу навивачот кој скокнал од трибините на патеката и капитенот Слободан Урошевиќ.

Токму Урошевиќ се потпиша на демантот на медиумскиот натпис дека навивачите се однесуваат грозно кон фудбалерите, а се појави и ново видео од Хумска.

На видеото може да се забележат навивачи пред просториите на клубот и соблекувалните како удираат по прозорецот, ги довикуваат фудбалерите и ги пцујат.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!