Вие имате прво да ја знаете вистината

Нови ужасни детали за масакрот во Цетиње – Братот на убиецот се обесил кога тој бил малолетен, а сега “ѕверот ги уби невините деца” раскажуваат соседите (фото)

Првите соседи на Вук Бориловиќ (34) од Цетиње, кој вчера направи крвав масакр кога уби 11 луѓе и со тоа ги зацрни не само нивните семејства, туку и цела Цетиње, се шокирани од злосторството и немаат зборови на утеха за семејствата на убиените.

Некакво зло дојде над Цетиње! Сите со главите надолу, што ни се случи. Ѕверот ги уби и децата, нема оправдување – вели постар сосед кој додава дека никој не очекувал ваква тага.

Завиткани сме во црно. Тоа се сите луѓе со кои со години ги делам доброто и лошото. Прво ги убил децата, па на кого му биле виновни тие? Истите тие деца си играа со неговите. А неговите деца сега прашуваат кога ќе бидат дома за да се дружат со нив. Каква е оваа судбина, што е тоа.

Соговорникот вели дека Вук Бориловиќ само пукал, а луѓето паѓале како покосени.

Никој не му направи ништо за да настрада од него. Кој е тој да му суди некого?! – налутено вели соговорникот и продолжува:

Целото семејство е чудно, не само убиецот. Неговиот брат се самоуби пред 15 години, кога тој бил момче. Остави голема трага во целото семејство Бориловиќ.

Соседот наведува и дека Ненад Калуѓеровиќ е вистински херој бидејќи спречил уште поголем масакр.

Нено е нашиот херој! Нашата душа, која без размислување реши да му застане на патот на Вук и да го погоди. Во тој момент убиецот се борел на земја со полицаецот во кој пукал – вели таа и додава:

-Никој не знае каде е сега, но верувам дека ќе оди во полиција и ќе разговара со нив.

Да потсетиме, вчера попладне ВуК Бориловиќ (34) во населбата Медовина Цетиње уби 11 лица, меѓу кои две деца, а рани шест лица, како што се сомневаат, поради пари што му ги должеле луѓето што живееле кај него. Крвавиот масакр, во која загина и Бориловиќ, се случила околу 16 часот, кога граѓаните на Цетиње биле вознемирени од истрели од ловечка пушка со пет истрели кои доаѓале од правец на зградата на Владата.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!