Вие имате прво да ја знаете вистината

“ЧЕТНИЦИТЕ пловат по морето” – Скандалозно: Пропагандистот на Вучиќ ја оставил книгата на Слободан Милошевиќ на гробот на Оливер Драгојевиќ!? (фото)

На крајот на јули тој го посети Јасеновац, само неколку дена откако на српскиот претседател Александар Вучиќ му беше забрането да дојде таму од Хрватска.

Пропагандистот на Вучиќ, колумнист на Вечерни новости и уредник на неделникот Печат, Филип Родиќ на Фејсбук објави дека деновиве одмара во Хрватска.

Така, на 28 јули тој го посети Јасеновац, само неколку дена откако на српскиот претседател Александар Вучиќ му беше забранет влез во Хрватска.

Тој напиша дека е во приватна посета и дека не контактирал со Милорад Пуповац.

Потоа ја посети Вела Лука, а со оглед на тоа дека овие денови беа годишнината од смртта на Оливер Драгојевиќ, Родиќ отиде на неговиот гроб и остави збирка од говорите на Слободан Милошевиќ “Години на расплет”.

Се овековечи со фотографии кои ги покажа на Фејсбук.

Беше и во Пунат, а неговата објава на која вози глисер ја коментираше Немања Девиќ, историчар познат по неговата вклученост во успешниот процес на рехабилитација на Дража Михаиловиќ.

Како одговор на неговиот коментар “Еден мал брод плови по морето”, Девиќ му напишал “Четниците пловат по морето”.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!