Вие имате прво да ја знаете вистината

Легендарниот Фарук објави фотографии со својот внук (фото/видео)

Актерот од Босна и Херцеговина и ѕвезда на серијата “Луд, збунет, нормален“ Сенад Башиќ на својот Инстаграм профил објави неколку фотографии на кои позира со својот внук, што рани илјадници негови следбеници.

59-годишниот Сенад откри дека фотографиите се направени на прославата на првиот роденден на неговиот внук, а судејќи по сцените добра забава не им недостигало.

Зад Сенад е тежок животен период откако заврши во болница поради тешка пневмонија. “Сега сум добро, но имав ужасна пневмонија. Три дена снимав на дожд, завршив во KBC Rebro. Мојата здравствена состојба беше загрозена, беше исклучително опасно, лекарите беа навистина прекрасни и ми помогнаа. Сега се чувствувам добро“, изјави Сенад.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!