Вие имате прво да ја знаете вистината

Погледнете како пакот уби млад хокеар на тренинг (видео)

За време на тренингот на училишната хокеарска екипа во рускиот Св. 14-годишниот Всеволод Малков почина во Санкт Петербург, откако од непосредна близина го удрил пакот во градите.

По ударот Малков се фрлил на мраз, а се испоставило дека бил погоден во пределот на срцето. 

Набрзо на помош дошол и клупскиот лекар, повикана е и брзата помош која веднаш го започнала процесот на реанимација на жртвата. Делумно и успеала, но срцето не чукало долго… По пристигнувањето во болница му била констатирана контузија на срцето и белите дробови со затворена траума на градниот кош.

Моментот на кобниот удар го снимија камерите во салата.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!