Вие имате прво да ја знаете вистината

Поплави во Анкара

Обилните дождови денеска предизвикаа големи поплави во главниот град на Турција, Анкара.

Дождот проследен со ветер предизвика материјална штета, корнејќи покриви од згради и дрвја.

Поради надојдената вода сообраќајот во Анкара е блокиран.

Поплавена е една од големите автобуски станици во градот.

Според метеоролозите обилните дождови во Анкара ќе продолжат и во наредните часови. 

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!