Вие имате прво да ја знаете вистината

По победата на Динамо во дербито, вештачка нога одлета на теренот на Максимир (фото)

Фудбалерите на Динамо  Загреб го совладаа Хајдук со 4:1 во големото дерби, а еден детал од натпреварот ќе остане во сеќавање долго на сите кои го следеа овој натпревар.

Имено, откако судијата го назначи крајот на натпреварот, во кој стрелец беше и нашиот Амер Гојак , еден од навивачите фрли на теренот вештачка пластична нога.

По мечот на трибината протезата ја однесе симпатизерот на Загреб, Мислав Оршиќ.

Инаку, Динамо по пет кола има седум бода повеќе од Хајдук, но сплиќани два меча помалку. 

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!