Вие имате прво да ја знаете вистината

ГОЛЕМА РАДОСТ ВО СЕМЕЈСТВОТО НА ЛЕПА БРЕНА: Семејството Јахиќ заедно после МНОГУ ГОДИНИ: Невестата е УБАВА КАКО СОН, а како изгледаше Лепа Брена?

Родениот брат на пејачката Лепа Брена, Фарук Јахиќ денеска го еожени својот син Един, кој го кажа судбоносното „да“ на својата долгогодишна избраничка Маја. Овој настан го собра целото семејство по долги години, со оглед на тоа што Брена и Фарук живеат во Белград, додека нивната сестра Фара си најде дом во странство.

Брена заедно со нејзината сестра Фара и нејзината ќерка Мајда отидоа во ресторанот во кој се одржува венчавката, а трите плавуши го овековечиле тој момент со серија селфиња на кои не можеле да ја тргнат насмевката од лицето.

И додека пејачката за венчавката избра бел костум кој одлично и’ стои, нејзината сестра се одлучи за долг виолетов фустан во кој блескаше.

Да потсетиме, освен Лепа Брена, талентот за музика го наследил и нејзиниот брат. Фарук со децении се занимава со музика. Тој свири хармоника и беше член на групата Маćаk Miśa.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!