Вие имате прво да ја знаете вистината

ОДБИЛА ДА ГО „СКРАТИ“ НОСОТ И ДА УБРИЗГА БОТОКС: Додека другите актерки се подмладуваат, таа гордо ја носи титулата за најсекси жена

Една од најприродните актерки успеа да украде неколку часа одмор и да скокне на море со пријателите и семејството

Пенелопе Круз (48) изгледаше неверојатно додека уживаше во Италија скокајќи од јахта во Средоземното Море. Актерката направи паузи од снимањето на филмот и скокна до морето за да ужива во августовските денови. Придружувана од нејзините деца и пријатели, а Пенелопе добро се забавувала, не грижејќи се за папараците, кои вредно го фотографирале секое нејзино скокање во водата. Инаку, Пенелопе е позната како некој што го негува својот природен изглед и не подлежи на естетски корекции. Се труди да не и вбризгува ботокс и филери во лицето, а со години ги игнорирала советите да си го „среди“ носот хируршки. Бидејќи е природна на прагот од педесет, таа добива се повеќе улоги во филмовите и е една од најбараните актерки на денешницата. Нејзиниот сопруг Хавиер Бардем често вели дека таа е многу темпераментна и една од најсексапилните жени на светот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!