Вие имате прво да ја знаете вистината

СЕ СМИРИЈА КАРЛЕУША И ДУШКО?!

Тие објавија дека се разведуваат пред два месеци.
На почетокот на јули како бомба одекна објавата на Јелена Карлеуша дека се разведува од Душко Тошиќ по 14 години брак.

Сепак, како што пренесува „Стар“, пејачката и фудбалерот наводно решиле да му дадат уште една шанса на бракот, а за се е виновна самата сестра на Душко, Катарина. Таа цело време била во контакт со Јелена и често воделе долги разговори за се. Сестрата на Тошиќ е многу блиска и со својот брат и со снаата, па сфатила дека и двајцата биле пребрзани со одлуката за развод, поради што направила ситуација Душко и Јелена повторно да разговараат за се.

„Катарина го чекаше Душко да се врати од Дубаи каде што беше на одмор. Долго разговараа и таа му рече дека треба да разговара со Јелена и дека за доброто на децата да се обидат да ги решат разликите што ги имаат. Така беше, Душко му најави на Јеци дека ќе дојде во вилата на Дедиња да ги види децата и и рече дека би било убаво да биде дома за да ручаат сите заедно како семејство. Атина и Ника особено ги израдуваа, а како одминуваше денот, Душко и Јелена „почнаа да разговараат за проблемите што ги имале во бракот. Се уште ништо не е конечно, но се договорија да направат пауза од поднесувањето на документите за развод и да видат како ќе работа во блиска иднина“, изјави за „Стар“ извор близок до семејството Тошиќ.

„Душко сега е во Белград и се повеќе време поминува во вилата на Дедиње која ја купија пред три години од Пикси. Засега се е во најдобар ред, нивните ќерки се најсреќни што повторно се сите заедно, а Задоволна е и сестрата на Тошиќ бидејќи е одговорна за повторно зближување. Дуле Малтене се вратил во куќата и сега спие таму“ – заклучува изворот.

Покрај тоа, Карлеуша се појави среќна и задоволна на роденденот на Милица Павловиќ и на новинарско прашање како се чувствува како слободна жена, таа со насмевка на лицето рече: „Не сум сингл, не сум разведена жена. “

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!