Вие имате прво да ја знаете вистината

КРИМ ВЕЧЕРВА Е НА УДАР ОД УКРАИНЦИТЕ!? СЕ АКТИВИРАА РУСКИТЕ ПВО СИСТЕМИ, ДЕЈСВУВАШЕ И С-400 ТРИУМФ! (ВИДЕО)

Во Севастопол на југот на Крим вечерва се активирани силите за противвоздушна одбрана, а според првичните информации сите цели се соборени.

Според гувернерот на Севастопол Михаил Развозаев, според непотврдени информации, поради дрон биле активирани силите за противвоздушна одбрана.

  • Како и другите граѓани и јас вечерва слушнав како се активирале силите за противвоздушна одбрана, како и вчера. Според првичните информации, станува збор за дронови и сите се соборени – рече тој.

На небото над Евпаторија на запад од Крим, системот за воздушна одбрана С-400 Триумф ја собори целта, изјави советникот на шефот на Република Крим Крјучков.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!