Вие имате прво да ја знаете вистината

СКАНДАЛ ГО ТРЕСЕ КРЕМЉ – СЕ ПОРАДИ СОПРУГАТА НА ПУТИНОВАТА „ДЕСНАТА РАКА“! Објавила на Инстаграм каде отишла на одмор, па настанал ХАОС!

Објавите на Инстаграм на сопругата на Дмитриј Песков предизвикаа бурни коментари кај луѓето!

Бесните Руси ја осудија сопругата на портпаролот на Владимир Путин затоа што споделила гламурозни фотографии на кои е на одмор во земја на НАТО. Поранешната олимписка лизгачка Татјана Навка (47), која е родена во Советска Украина, беше критикувана за „братството со непријателот“ во Турција во екот на војната во Украина.

Навка е во брак со Дмитриј Песков (54), кој е вработен како портпарол на Путин и заменик-шеф на неговата администрација во Кремљ. И покрај тоа што нејзиниот сопруг ја надгледувал руската забрана за „екстремистички“ Инстаграм, поранешната манекенка објавила слики од себе на социјалната мрежа во античкиот град Ефес.„Ефес е зачудувачки дури и по дваесет и седум века. Неверојатна убавина наспроти позадината на неверојатната природа“. Таа беше видена и во проѕирен фустан на плажа, но беше жестоко критикувана од руските корисници на мрежата.

Сопругата на портпаролот на Кремљ позираше и покрај критиките и објави слика за да ја видат 1,2 милиони следбеници прашувајќи: „Атина? Артемида? Афродита? Кој изглед мислиш дека ми одговара повеќе? Еден корисник коментирал: „Во моментот на специјална операција патувате во земја која му дава воена поддршка на својот непријател. Што ви е?!“ Коментарите постојано доаѓаа: „Можете ли да престанете да се покажувате во странските одморалишта облечени во вашите модни фустани. Не е време“, „Земјата се бори, мажите умираат за вредностите што ги кажавте јавно. Срам да ви е! Дури и за малку запомнете дека има скромност“, „Во меѓувреме, нашите кутри невини деца умираат“.

Не е јасно дали Песков е со неа во Турција, каде што порано беше дипломат. Ако е така, тој не се гледа на сликите. Повеќето Руси не можат да летаат во странство поради санкциите, визните ограничувања и ограничувањата на летовите на руските авиокомпании.

Ова не е прв „испад“ на Навка за време на војната. Таа претходно беше критикувана затоа што позирала со автоматска пушка – модел што го користат силите на НАТО. Еден украински коментатор рече: „Чудно, очигледно немате доволно мозок да не направите таков пост за време на војната што ја води вашата земја Русија“. Велат дека поранешната танчерка на мраз е блиска и со „љубовницата“ на Путин, Алина Кабаева, олимписка шампионка во ритмичка гимнастика.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!