Вие имате прво да ја знаете вистината

АПОКАЛИПТИЧНИ СЦЕНИ НА НЕВРЕМЕ ВО СРБИЈА! Невреме откорна дрвја, гром го скина небото ! ВИДЕО

Невремето ја погоди Србија, благодарение на циклонот што претходните денови се прошири од Италија на Балканот, велат метеоролозите.

Така, на северот на Србија, во Бечеј, е снимена вистинска апокалиптична сцена на бура, која ретко се гледа. Во Врбас ветерот корнеше дрвја.

Во Црвенка невремето буквално откорна дрвја, па оштетени се и некои патнички возила. Во Нови Сад гром го кинеше небото

Сцени од страшно невреме со грмотевици се снимени и во Обреновац, а прашање на време е кога лошото време ќе се прошири и во главниот град на Србија.

Од петок навечер до крајот на неделата во белградско се очекуваат повремени врнежи од дожд и грмежи кои локално може да бидат поинтензивни со обилни врнежи, појава на град и силен или невреме ветер.

Во сабота врнежите и грмежите ќе бидат поинтензивни со врнежи од дожд кои локално ќе надминат 40 мм за 24 часа, се вели во соопштението на РЗМЗ.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!