Вие имате прво да ја знаете вистината

Ердоган му забоде нож во грбот на Путин! Турската Исбанка го откажа рускиот платен систем!

Турската кредитна Исбанка денеска соопшти дека го суспендирала рускиот платен систем во согласност со санкциите против луѓето и институциите кои обезбедуваат помош за Москва.

Исбанк објави дека работи во согласност со националните и меѓународните закони, регулативи и деловни принципи.

Соединетите држави минатата недела воведоа санкции против извршен директор на Националниот платен систем со картички на Банката на Русија, кој го користи платниот систем „мир“.

Русите кои доаѓаат во Турција откако Русија ја нападна Украина во февруари имаат проблеми со банкарските трансакции поради санкциите.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!