Вие имате прво да ја знаете вистината

БАКА ПРАСЕ ВО СТАНИЦА, ЌЕ ДАДЕ ИЗЈАВА ПО ПОВОД ОБВИНУВАЊЕТО НА ЖЕЉКО МИТРОВИЌ: Јутјуберот се огласи на Инстаграм – објави и селфи!

Се огласија денеска од државна институција јутјуберот Богдан Илиќ кој извесно време војува со сопственикот на телевизија Пинк преку социјалните мрежи.

Откако во живо го прозва Жељко Митровиќ со својата поранешна девојка Ања Бла, Богдан Илиќ, попознат како Бака ПраСе, не престана да се занимава со конфликтот што следуваше на социјалните мрежи. Митровиќ на својата телевизија емитуваше документарен филм за Јутјуберот, по што конфликтот стана уште пожесток.

Сега Бака Прасе објави селфи „од државна институција“, односно Службата за борба против организиран криминал (СБПОК), каде што дојде да даде изјава во врска со обвинувањата на Жељко Митровиќ изнесени во споменатиот документарен филм. Јутјуберот од минута во минута ги известува своите следбеници што се случува, поточно својот профил го оставил кај пријател кој отишол со него, кој напишал:

„Бака моментално е во државна институција и дава изјава за пријава на мрснокосиот, додека Бака дава изјава ми го даде својот профил за да ве информирам што се случува и да го чекам додека не дојде надвор, но го нема веќе еден час“.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!