Вие имате прво да ја знаете вистината

Западот систематски го “убива” мачо имиџот на Владимир Путин кој тој со години го градеше (фото)

На интернет со години кружеше фотографијата, која требаше да послужи како верно сведоштво за декаденцијата, распаѓањето и слабоста на Западот – од една страна четири жени, четири министри за одбрана на европските земји, од друга Шојгу, рускиот министер за одбрана, мачо маж со намрачено и збрчкано лице, во униформа.

Мачо десничарите ширум светот најдоа нов херој – Владимир Путин . И тие почнаа да растат. Нив не ги вознемири фактот што Русија, огромна земја со уште поголеми природни ресурси, има вкупен БДП на ниво на една Шпанија, која според бројот на населението е четири пати помала. Уште помалку масовно кршење на човековите права и убивање на опозицијата.

“Ботоксиран” 165 сантиметри висок маж, кој јава коњ гол до појасот, вежба џудо, игра хокеј, секогаш е строг и незгоден, стана пример за националистичката десница. Воодушевувањето од Путин не го криеше ниту Доналд Трамп, поранешниот американски претседател кој јавно кажа дека му се допаѓа Путин.

Пат Бјукенан, еден од главните идеолози на традиционалистичката конзервативна десница во САД, јавно го пофали Путин како “наш човек” и чувар на христијанските вредности, Орбан сè уште не ги крие своите симпатии кон рускиот диктатор, како и илјадници на десничари низ Запад, директно финансирани од Русија, кои се колнат дека ќе ги вратат вредностите на нацијата, традицијата и редот.

Затоа што, за разлика од Западот, каде што мажите престанаа да бидат мажи, каде хомосексуалците парадираат, младите се дрогираат, а жените водат војски, Русија, не уверија, ги зачувала вистинските вредности. Нивните луѓе, за разлика од овие западните, знаат да се борат.

На крајот, сфаќаме дека не можат ни тоа да го направат. Востанието во Украина во 2014 година, агресијата врз таа земја, а потоа и осумгодишната подготовка за второто полувреме заврши со фијаско.

Наместо да влезат во Киев за еден месец, како што беше планирано, Украинците, кои решија да ги следат тие декадентни западњаци и да бегаат од тие руски вредности, поддржани од супериорно западно оружје, предизвикуваат дебакл на проектот на агресорот Путин. Мачо мажите од Кремљ се на пат да го изгубат дури и она што изгледаше невозможно да се изгуби – териториите на источна Украина населени со етнички Руси. Руските мачо мажи бегаат од фронтот во паника.

Излегува дека западната цивилизација сè уште е супериорна. Сите со жени како министри за одбрана.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!