Вие имате прво да ја знаете вистината

Разнесен банкомат во Хрватска, полицијата веќе го фати причинителот

Загрепската полиција известува дека мажот, кој е поврзан со експлозијата на банкомат, е под полициски надзор. Околу 03:20 часот разнел банкомат, а оштетена е уште една продавница

Непознат сторител околу 03.20 часот разнел банкомат на улицата Дугоселска во Сесвете, информира загрепската полиција.

Како што известија, од силината на експлозијата е оштетен уште еден банкомат во близина, како и продавница.

Истрагата и кривичната истрага се во тек.

Едно лице кое е поврзано со извршувањето на ова кривично дело е под надзор на полицијата.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!