Вие имате прво да ја знаете вистината

Финска внимателно ја следи ситуацијата во Русија

 Финска внимателно ја следи ситуацијата во соседна Русија, изјави денеска финскиот министер за одбрана Анти Каиконен.

– Што се однесува до финската околина, можам да кажам дека воената состојба е стабилна и мирна. Нашите одбранбени сили се добро подготвени и внимателно се следи ситуацијата, нагласи министерот. 

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!