Вие имате прво да ја знаете вистината

„ИМАМЕ СИЛА ДА ЈА КАЖЕМЕ ВИСТИНАТА, А ВО НИВНИТЕ ОЧИ СМЕ МАЛИ И СЛАБИ“ Храбриот говор на претседателот Вучиќ во Њујорк (ФОТО/ВИДЕО)

Српскиот претседател Александар Вучиќ во Њујорк одржа говор на Генералната дебата на светските лидери, во рамки на 77. сесија на Генералното собрание на ОН, што ќе трае до 26 септември.

Некои и денес имаат проблем со почитување на територијалниот интегритет на Србија. Се прашувате зошто? Затоа што тие ја имаат моќта, а ние сме мали и слаби во нивните очи. Но, ние се уште имаме сила да ја кажеме вистината и на ова место – рече претседателот Вучиќ.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!