Вие имате прво да ја знаете вистината

Шакира првпат јавно проговори за раскинувањето со Пике: Еве што кажа за неговата афера

Пејачката Шакира за прв пат реши јавно да проговори за раскинувањето на 12-годишната врска со Жерар Пике, со кој има два сина.

Имено, популарниот фудбалер ја изневерил пејачката со многу помлада девојка, која неверојатно личи на неа.

Иако до сега не се изјаснила и не зборувала за својот приватен живот, Шакира решила да ја раскаже својата страна од приказната:

Навистина е тешко да се зборува за ова во живо, особено што првпат се осврнувам на оваа ситуација во интервју. Досега само молчев и само се обидував да ја обработам целата ситуација. Ух, и да, тешко е да се зборува за тоа, особено затоа што сè уште поминувам низ тоа, и затоа што сум во очите на јавноста, и затоа што нашата разделба не е како нормална разделба, така што ова е тешко не само за мене , но за моите деца. Неверојатно тешко – изјави Шакира во едно интервју и додаде:

  • Сè на сè, тешко е. И се обидов да ја скријам ситуацијата од моите деца. Се трудам да го направам тоа и да ги заштитам, бидејќи тоа е мојата мисија, број еден во животот. Но, тогаш на училиште слушаат работи од своите врсници или наидуваат на некоја непријатна вест на интернет, а тоа навистина ги погодува… – заклучила пејачката и открила како после толку години ја прифатила разделбата од Пика, како и како коментира. за неговата нова врска:
  • Мислам дека тие детали се некако премногу приватни за споделување, барем во овој момент… се е толку сурово и ново. Можам само да кажам дека вложив се што имав во таа врска и моето семејство – изјави Шакира и откри дека ја жртвувала својата музичка кариера преселувајќи се во Барселона, но дека сето тоа го направила поради љубовта:
  • Еден од нас мораше да го направи тој труд и жртва. Токму тоа го направив – ја ставив кариерата на втор план и дојдов во Шпанија да го поддржам за да може да игра фудбал и да освојува титули. Тоа беше жртва на љубовта. Благодарение на тоа, моите деца добија ваква мајка, а јас со нив имам неверојатна врска која е нераскинлива и не одржува. Тоа е тоа. Тоа е се што можам да кажам – заклучила Шакира, пренесува Daily Mail

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!