Вие имате прво да ја знаете вистината

Вил Смит употребил една препознатлива фраза во девет негови филмови

Вил Смит моментално е најпознат по скандалот на овогодинешните Оскари, но милиони гледачи на неговите филмови веројатно не се свесни дека тој со години работи на фраза што би го направила препознатлив.

Тој првпат ја извикал “неговата“ фраза во филмот “Ден на независноста“ од 1996 година кога се борел со големи зелени вонземјани.

Вил потоа ја извика својата фраза во “Седум фунти“, сите три продолженија “Човек во црно“, во кои се појави како агентот Ј и блокбастерот “Лоши момчиња“. Се појавува и во филмовите “Јас“, “Робот“ и “Самоубиство“.

А неславната фраза е: “О, по ѓаволите не!“. Тој ја сака толку многу што ја искажува глас во девет негови филмови.

Тоа не остана незабележано од фановите, кои велат дека тоа е обид на Вил да создаде икона како “Јас ќе се вратам“ на Арнолд Шварценегер.

Други советуваа на Твитер дека подобро би било да го каже тоа на овогодинешните Оскари како одговор на шегата на Крис наместо да му удри шлаканица на стенд ап комичарот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!