Вие имате прво да ја знаете вистината

Ново видео од целосно изгубениот Бајден ја загрижи јавноста: „Ужасно и тажно…

Видеото стана вирално на социјалните мрежи како уште еден пример за сомневање за физичката и менталната подготвеност на Бајден.

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден, се соочи со уште еден јавен срам во средата вечерта, кога очигледно се застрела додека ја напушташе сцената по неговиот говор на конференцијата на Глобалниот фонд.

Откако Бајден го заврши својот говор, од толпата имаше аплауз, а американскиот претседател почна да се симнува од бината. Но, тогаш тој одеднаш застана и погледна наоколу со збунет израз на лицето.

Потоа се појавува да ги праша луѓето околу него како да се симне од сцената, а потоа повторно се обидува да направи неколку чекори.

Сенаторот од Тексас Тед Круз ја нарече сцената „ужасна“ на Твитер, а неговиот советник за комуникација Стив Гест додаде: „Џо Бајден е целосно изгубен на сцената. Страшно и тажно.’

Од непријатната ситуација се обидел да го извлече Бајден, кој дошол до микрофонот на бината и рекол: „Ух, господине претседателе, благодарам“, додека тој сè уште талкаше по бината.

Ова, пак, предизвика дополнителна конфузија кај американскиот претседател, кој полека се симнуваше надолу по бината, паузирајќи на секои неколку чекори за да погледне назад кон говорникот, заблагодарувајќи му за неговото водство и забелешки.

Ново засрамувачко видео стана вирално на социјалните мрежи како уште еден пример за сомневање за физичката и менталната подготвеност на Бајден за претседателската функција. За време на неговото интервју за 60 минути во неделата, пишува Дејли мејл, Бајден ги отфрли сугестиите дека е премногу стар или неподобен за повторно да се кандидира во 2024 година.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!