Вие имате прво да ја знаете вистината

Рита Ора конечно потврди дека се омажила: Заљубена сум и планирам уште една свадба

Рита Ора се отвори за нејзиниот брак со Таика Вејтити за првпат по нивната тајна венчавка, која се одржа далеку од очите на јавноста, на почетокот на летото.

31-годишната пејачка отворено проговори за тоа колку е вљубена во 47-годишниот режисер и дека планираат уште една голема свадба во Лондон за нејзините пријатели и семејството. Таа зборуваше за сè во подкастот на актерката Џејми Винстон „Најголемата ноќ некогаш“.

– Заљубена сум. Јас сум многу заљубенa. Отсекогаш верував во љубов, секогаш сакав бајки и така пораснав, додаде Ора и веднаш објасни како се запознала со режисерот воедно, го потврди и бракот.

– Моите родители се заедно повеќе од 30 години, љубовта отсекогаш ми била на прво место, како и наоѓање партнер и сето тоа, и многу сум среќен што го најдов. Ја донесов таа одлука. Среќен сум поради тоа и го сакам Таика. Тој е толку духовит и прекрасен, изјави Рита Ора.

Иако и двајцата работат во јавни работи, тие многу се трудат да го држат својот приватен живот подалеку од јавноста. Тие се верија во јуни, откако и двајцата истовремено си го кажаа судбоносното ДА.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!