Вие имате прво да ја знаете вистината

СРБИЈА ВО ФИНАЛЕ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО: Унгарците потопени по НЕВЕРОЈАТНАТА ДРАМА!

Српската ватерполо репрезентација , играчи до 19 години се пласираше во финалето на Европското првенство.

Во драматичното полуфинале Србија по изведувањето пенали ја совлада Унгарија со резултат 18:17.

Во недела за ривал ќе го има победникот од второто полуфинале Шпанија – Грција.

Тоа е трет медал за српските јуниорски категории летово, можност да стигнат до златото.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!