Вие имате прво да ја знаете вистината

ФЕДЕРЕР СЕ ОГЛАСИ ПРЕД ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО КАРИЕРАТА: Роџер испрати НЕОБИЧНА ЕМОТИВНА порака до навивачите

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се збогува со активниот тенис.

Освојувачот на 20 Грен слем титули избра двомеч со Рафаел Надал во Лејвер купот за последен меч во кариерата .

Пред тој натпревар , Федерер објави емотивна порака на социјалните мрежи.

“Ова го имам направено илјада пати, но овoj пат е поинаков. Им благодарам на сите што доаѓате вечерва” – напиша Федерер.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!