Вие имате прво да ја знаете вистината

Хорор во Америка! Напаѓач отвори оган во средно училиште, специјалците се на терен, родителите очајни

Полицијата во Синсинати одговори на пријавата за вооружен напаѓач во средното училиште Принстон. На местото на настанот пристигнуваат повеќе полициски единици.

Полицискиот оддел во Шаронвил потврди дека одговорил на пријавите за вооружен маж кој отворил оган во средното училиште, но не може да даде повеќе информации. Гимназијата брои околу 1.600 ученици.

Полицискиот оддел во Синсинати, во американската сојузна држава Охајо, испратил тим од специјални сили во училиштето.

Според локалните медиуми, родителите на децата се собираат пред училиштето.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!