Вие имате прво да ја знаете вистината

Џенифер Анистон објави фотографија под туш. Таа ги носи само нејзините нови производи за коса

Долгогодишната репутација на Џенифер Анистон како икона за коса конечно кулминираше со лансирањето на сопствената линија на производи за нега на коса, LolaVie. За лансирањето на своите производи, актерката на Инстаграм сподели фотографија под туш и секако предизвика бура од реакции. Меѓу другото, и на духовитиот колега Дејвид Швимер.

Не е секој ден кога станувате од кревет, го пиете утринското кафе и ги инспирирате жените ширум светот со вашата тренди фризура… освен ако не сте Џенифер Анистон, се разбира. Во изминатите три децении, нејзините фотографии ги гледаа фризерите ширум светот, или затоа што ја сакаат фризурата „Рејчел“ или нејзините руси прамени. Иако многумина би сакале да имаат таква моќ, Анистон вели дека чувствува притисок да ја одржува нејзината коса да изгледа беспрекорно „цело време“.

„Нешто доаѓа “, напиша таа во објавата, а фановите на Џенифер и обожавателите на ЛолаВи коментираа колку се возбудени што ги додадоа новите шишиња во нивната секојдневна рутина.

“Не можам да чекам!” коментираше едно лице.

„Многу сум возбуден поради ова лансирање!! Засекогаш горда на тебе Џен!!!“, додаде друг.

Дури и најдобриот пријател и колега од „Пријатели“, Дејвид Швимер, се забавуваше со пресоздавање на нејзината фотографија од туширање. Во видеото тој позира под тушот со сапун во очите. Одговарајќи на нејзината објава „нешто доаѓа“, напиша @jejenniferaniston — пешкир се надевам??

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!