Вие имате прво да ја знаете вистината

Пике бесен на Шакира поради нејзиното интервју за причините за нивното раскинување

Жерар Пике бурно реагирал на интервјуто на Шакира за причините за раскинувањето на нивната врска, тврди извор за шпанските медиуми.

Имено, нејзините изјави го налутија и тој верува дека таа ја глуми жртвата.

Сите што го познаваат знаат дека и кога ќе излезе и ќе испие една чаша повеќе, тој сепак останува одговорен во извршувањето на деловните задачи и се грижи за своето семејство“, рече тој.

“Тој ги носи своите деца на училиште, на воннаставни активности, патувања итн. Своето слободно време им го посветува целосно. Бесен е на Шакира бидејќи таа се претставува како некој кој ја запоставил кариерата за да се грижи за своите деца и да постави добра пример“, додаде тој.

Потсетуваме, Шакира неодамна во интервју за магазинот Elle, меѓу другото го кажа и следново:

“Можам само да кажам дека вложив се што имав во оваа врска и моето семејство. Пред моите деца да тргнат на училиште, водев номадски живот. Отсекогаш живеев како уметник, патувајќи без престан, одејќи во различни делови на светот , на турнеи, настапувајќи, промовирајќи се… Но, на крајот на 2014 година, знаев дека морам да ставам сè на втор план и да ја ставам кариерата во втора брзина. Знаев дека морам да се смирам, да “пуштам корени” во Барселона и да бидам тука за Милан и Џерард, а подоцна и за Саша“.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!