Вие имате прво да ја знаете вистината

НЕ БИ САКАЛ МОИТЕ ДЕЦА ДА СЕ ДРОГИРААТ, САМО ТОА! Аца Лукас никогаш не бил поискрен за своите наследници – „Подобро да…

Аца Лукас ги коментираше своите деца и нивните животни патишта.

Аца Лукас е татко на четири деца, а за своите наследници ретко зборува, бидејќи тие не се дел од јавниот свет. Меѓутоа, во една емисија Лукас зборуваше за нив, и посочи по кој пат не би сакал да тргнат неговите наследници.

Бидејќи никогаш не го криел своето бурно минато, како и фактот дека еднаш конзумирал дрога, пејачот откри кои грешки не би сакал неговите деца да ги повторат.

„Не би сакал моите деца да се дрогираат, тоа е се. Тие можат да се венчаат осум пати ако сакаат. Не знам што е лошо во тоа. Само да не се дрогираат. Многу е полошо да се омажиш еднаш и останеш до крајот на животот во тој лош брак, наместо да се разведете“, вели Аца Лукас за К1, а потоа додаде:

Можам да им префрлам станови на моите деца“, изјави популарниот пејач..

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!