Вие имате прво да ја знаете вистината

,,Ако Путин не се убие, во светот ќе настане нуклеарен холокауст”! Чанак: Ботоксираното џуџе од Кремљ сака да нè убие сите!

Ненад Чанак, претседател на Лигата на социјалдемократите на Војводина, гостуваше во утринската програма на телевизија Курир, каде зборуваше и за претседателот на Русија, Владимир Владимирович Путин, за кого тврди дека ќе го одведе светот во нуклеарен холокауст.

– Што не ни е јасно, ботоксираното џуџе од Кремљ сака сите да нè убие. Сега во Русија има бунт поради мобилизацијата. Не поради војна, туку поради мобилизација.

Во Иран имаш бунт, девојки се убиваат затоа што им се гледа прамен од косата под хиџабот, а овде имаш идиоти кои бараат жените да носат шамии на црковните празници. Мислев дека се лажни вести. Па дали се нормални? – праша Чанак.

За референдумот во Украина, Чанак истакна дека не е референдум кога двајца Чеченци со ,,долги цевки” одат да прашуваат за кого ќе гласате.

– Мора да стоиш мирно пред нив. Двајца Чеченци одат со попишувачите. Путин може да каже што сака, ниту еден нормален не смее да го направи тоа. Ако ова требаше да се прифати, тоа значи дека секој може да влезе каде сака и да го земе делот од територијата што ја сака – вели Чанак и заклучува дека светот мора да биде паметен.

-Ви велам дека ако Владимир Владимирович Путин физички не се запре, ако не се убие, ќе дојдеме во ситуација сите да светиме во темнината, кој и да преживее. Тој ќе ја доведе планетата Земја во нуклеарен холокауст. Не се шегувам, тој има нуклеарни боеви глави за да ја уништи планетата шест пати. Самите Руси мора да го уништат – вели Чанак.

– Не решив да се пензионирам, туку повторно да се кандидирам. Имаме јасна процедура за избор на претседател на партијата, но не знам кој ќе биде. Во нашата партија има доволно млади и искусни луѓе. Мора да се знае кога е време да се прават други работи – посочи Чанак.

Тој нагласи дека не одлучил да се повлече од функцијата претседател на партијата, но да не се кандидира повторно за лидер на партијата.

Тој изјави дека иако повеќе нема да биде на чело на Лигата на социјалдемократите, тоа не значи дека ќе престане да се занимава со политика.

– Најлошо е што моите колеги, кои ја работат истата работа, имаат усти полни со лоши зборови за мене. Изгледа штом некој ќе каже на малку поедноставен јазик, вели дека нема влакна на јазикот.

32 години апстинирав, а сега нема – вели Чанак. Работите се многу едноставни: „Она што е земено мора да се врати, купеното да се плати“, тоа го знаел и дедо ми, вели Чанак.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!